Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki oczekują na odkrycie!

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest bez granic wiele możliwości spędzenia czasu tak, jak ubóstwiasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać choć raz, by przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Czas w związku z tym bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, która ma prawo stać się Twoją weekendową inspiracją na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeśli zwiedzasz województwo podlaskie – musisz zobaczyć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to w związku z tym stosunkowo młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Obecnie miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, gospodarki oraz edukacji. Mieszka się tu przyzwoicie, o czym dowodzą interesujące wydarzenia oraz newsy, z jakimi można się zaznajomić z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . To bardzo porządny portal internetowy dla wszystkich zaciekawionych prawdziwym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki szczególnym, polskim biegunem północnym?
Można zanotować z roku na rok coraz to większe zainteresowanie Suwałkami oraz to nie tylko wśród lokalnych turystów. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy i lubi spędzać czas w ładnych okolicznościach natury – będzie zadowolony. Suwałki, a więc stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w gruncie rzeczy atrakcyjnym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i upalne lata,
  • surowe i długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero zapowiedzią do tego, jak wybitnie można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści tradycji, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz zobaczyć na własne oczy!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie właściwym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeśli wyszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Czemu należałoby udać się na Suwalszczyznę?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne wystawy oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • przepyszna kuchnia z potrawami lokalnymi na czele,
  • gigantyczne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w największym stopniu intrygujących punktów na mapie Suwalszczyzny będzie zalew Arkadia. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie można spędzić w rzeczy samej miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, jednak oraz spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy także ma w sobie w rzeczywistości sporo wdzięku. Jak najbardziej to wyłącznie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Written By

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *